Supplynails

Centrum szkoleniowe

SZKOLENIA
ZE STYLIZACJI PAZNOKCI

Piękne, zadbane i długie paznokcie są marzeniem wielu kobiet. W dzisiejszych czasach wygląd ma ogromne znaczenie, dlatego coraz więcej osób korzysta z usług oferowanych przez salony kosmetyczne. Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów jest m.in. przedłużanie paznokci i wykonanie manicure hybrydowego.

Od 2007 roku prowadzimy szkolenia ze stylizacji paznokci metodą akrylową, żelową oraz Innova Poly System. Jeżeli jesteś kosmetyczką lub planujesz kształcić się w tym kierunku, to warto udać się na szkolenie z przedłużania paznokci, które uczy różnych technik wydłużania płytki paznokcia oraz pokazuje nowoczesne podejście do pracy kosmetyczki i trendy w zdobieniu. Żeby w profesjonalny sposób wykonywać różne zabiegi kosmetyczne na paznokciach, w tym również ich przedłużanie, konieczne jest posiadanie zarówno wiedzy, umiejętności manualnych oraz odrobinę kreatywności. Ciągle zmieniające i rozwijające się techniki, modne kolory oraz zdobienia wymagają nawet od doświadczonych stylistek paznokci pogłębiania swojej wiedzy i szlifowania posiadanych umiejętności. Jest to niezwykle ważne, żeby utrzymać dotychczasowe klientki oraz pozyskać nowe, które będą w pełni zadowolone ze świadczonych usług.

Szkolenia z przedłużania paznokci oferowane przez nas sprawdzą się również u osób początkujących, które dopiero uczą się zawodu kosmetyczki, gdyż znacząco podnoszą one kwalifikacje i pozwalają znaleźć dużo lepszą pracę. Podczas kursów z przedłużania paznokci skorzystasz z szerokiej wiedzy wykwalifikowanych osób prowadzących zajęcia. Będziesz mieć możliwość wypróbowania metod nakładania czy umiejętnego dopasowywania się do naturalnego kształtu paznokci.

Nasza oferta

Metoda żelowa

Przedłużanie paznokci metodą żelową jest idealną propozycją dla osób z krótką i łamliwą pytką. Zabieg wykonuje się żelem 3w1 lub trzema żelami – żelem bazowym, budującym i nawierzchniowym. Płytkę utwardza się w lampie LED/UV. Paznokcie przedłużyć można na tipsie lub szablonie, w zależności od potrzeby klienta. Paznokcie żelowe mogą mieć dowolną długość i kształt. Paznokciom nadaje się pożądany kształt pilnikami i polerkami. Do budowy używa się żeli kolorowych lub przezroczystych, które następnie można pomalować lakierem hybrydowym i ozdobić. Żel jest bezwonny. W zależności od szybkości wzrostu naturalnej płytki, żel uzupełnia się co 2-4 tygodnie, a paznokcie są twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe czynniki zewnętrzne np. chemiczne.

Metoda akrylowa

Podczas stylizacji paznokci metodą akrylową wykorzystuje się proszek akrylowy – polimeru oraz specjalny płyn – liquidu, które miesza się w odpowiednich proporcjach. W zależności od użytych kosmetyków, czas utwardzania różni, a co za tym idzie czas pracy nad płytką może być krótszy lub dłuższy. Trzeba mieć to na uwadze w przypadku, gdy nasze doświadczenie nie jest jeszcze duże. Do wykonania przedłużenia nie jest potrzebna lampa LED/UV, masa akrylowa utwardza się samoistnie. Paznokciom nadaje się pożądany kształt pilnikami i polerkami. Proszek akrylowy występuje w kolorze lub jest transparentny. W przypadku, gdy akryl zostanie pomalowany lakierem hybrydowym, lampa LED/UV będzie niezbędna. Metoda akrylowa jest idealnym sposobem na zamaskowanie ubytków, złamań i nierówności. Akryl charakteryzuje specyficzny zapach. W zależności od szybkości wzrostu naturalnej płytki, akryl uzupełnia się co 2-4 tygodnie, a paznokcie są twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe czynniki zewnętrzne np. chemiczne.

Metoda Innova Poly System

Innova Poly System to nowoczesny sposób przedłużania paznokci, który łączy w sobie metodę żelową i akrylową. Charakterystyczne dla tego sposobu jest to, że nad masą przedłużającą płytkę można pracować aż do momentu utwardzenia w lampie LED/UV. Masa jest bardzo gęsta , co ułatwia pracę nad nią. System INNOVA Poly jest bardziej elastyczny niż akryl, twardszy niż żel oraz nie klei się po utwardzeniu. Do modelowania potrzebna jest tylko jedna, cienka warstwa, dzięki czemu uzyskujemy wyjątkowo naturalny kształt. Masa jest bezwonna. W zależności od szybkości wzrostu naturalnej płytki, masę uzupełnia się co 2-4 tygodnie. Paznokcie są bardzo elastyczne, nie pękając i doskonale utrzymują kształt.

Co zyskujesz?

Podczas szkoleń dowiesz się jakie procedury BHP obowiązują w gabinecie kosmetycznym, poznasz tajniki manicure mechanicznego, poćwiczysz umiejętności pracy żelem i akrylem na tipsie oraz formie, a także nauczysz się przedłużania paznokci problematycznych i obgryzionych. Będziesz wiedzieć jakie są wskazania i przeciwwskazania. Pokażemy Ci, jak budować podstawowe kształty paznokci – kwadrat, squoval, oval french, migdał rosyjski, migdał klasyczny, frencz konstrukcyjny itp. Nauczysz się także jakich produktów i urządzeń użyć, by wykonać stylizację paznokci. Szkolenie ma charakter teoretyczny, ale przede wszystkim praktyczny. Ćwicząc na modelkach nauczysz się najwięcej.

Masz pytania?

Przewiń do góry